O pompach ciepła - montaż i ceny w Gnieźnie

Specjalizujemy się w projektowaniu, montażu oraz konserwacji instalacji grzewczych opartych na pompach ciepła, oferując swoje usługi klientom indywidualnym oraz firmom z terenu Słupcy, Gniezna, Wrześni oraz innych wielkopolskich miast. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz kompleksową realizację usług.

Co to jest pompa ciepła

Wiedza na temat tych urządzeń jest wciąż bardzo ograniczona. Jednak ci, którzy dzięki naszej firmie zainstalowali pompy ciepła w swoich domach we Wrześni, Słupcy, Gnieźnie, Mogilnie, Koninie i w innych wielkopolskich miejscowościach, przekonali się, że umożliwiają one tanie ogrzewanie budynku oraz wody użytkowej, a są przy tym trwałe, niezawodne i, co równie ważne, bezobsługowe. Pompy ciepła to urządzenia pobierające ciepło z otoczenia, zazwyczaj z gruntu, wody lub powietrza i przekazujące je do instalacji grzewczej w budynku. Służą przede wszystkim do zasilania w ciepło instalacji centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Na rynku znajdziemy również niewielkie urządzenia tego typu. Możliwy jest montaż pompy ciepła tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej, które są doskonałą alternatywą dla kolektorów słonecznych.

Jak działa pompa ciepła

Zasada działania pompy ciepła wykorzystuje fakt, że temperatura gazu rośnie, przy jego sprężaniu i maleje przy spadku jego ciśnienia. W urządzeniach tych gaz, czyli podstawowy czynnik roboczy, krąży w obiegu zamkniętym. Wyziębiony czynnik wpływa do pierwszego wymiennika ciepła, nazywanego parownikiem, gdzie ogrzewa się i paruje, pobierając energię cieplną. Następnie trafia do sprężarki napędzanej energią elektryczną. Gwałtowny wzrost ciśnienia czynnika powoduje jego ogrzanie do ok. 90ºC. Następnie gaz w postaci tzw. przegrzanej pary wpływa do drugiego wymiennika ciepła, zwanego skraplaczem. Tam para kondensuje się i oddaje ciepło. Schłodzony gaz w postaci ciekłej trafia do zaworu rozprężnego, w którym na skutek spadku ciśnienia gwałtownie się oziębia, po czym kierowany jest do parownika i cykl zostaje zamknięty. Miejsce pobierania ciepła (otoczenie) nazywane jest dolnym źródłem ciepła, natomiast miejsce przekazywania ciepła (instalacja grzewcza) górnym źródłem.

Pompa ciepła - tanie i czyste źródło energii

Warto pamiętać, że pompy ciepła to nadzwyczaj wydajne źródło pozyskiwania energii w postaci ciepła. Ich agregaty zasilane są co prawda energią elektryczną, jednakże jej koszt w stosunku do osiąganych zysków w postaci pozyskanego ciepła jest bardzo niski. Pompy ciepła w swej istocie są swoistego rodzaju lodówkami z odwróconą funkcją. Lodówki służą do pozbywania się ciepła, a pompy cieplne do jego pozyskiwania. Zasada działania obu tych urządzeń jest jednak taka sama. W obydwu urządzeniach wykorzystuje się te właściwości gazu, o których wspomnieliśmy we wcześniejszym akapicie. Co jest równie ważne, to fakt, że pompa cieplna to urządzenie, które w żadnym, najmniejszym nawet stopniu nie zanieczyszcza naturalnego środowiska. Jeśli zatem mieszkańcy Wrześni, Słupcy, Gniezna czy innych miejscowości w Wielkopolsce zechcą pozbyć się ze swego otoczenia dymiących pieców i zastąpić je proekologicznymi instalacjami, to my im w tym chętnie pomożemy. Oferujemy montaż pompy ciepła dostosowanej do potrzeb każdego klienta.

Pompa ciepła – skuteczna alternatywa dla kotłów c.o.

Choć dla bardzo wielu osób instalacja grzewcza oparta na działaniu pompy jako źródła ciepła, stanowi wciąż nieodkryte zagadnienie, to rozwiązania tego rodzaju cieszą się coraz większą popularnością i nie jest to działem przypadku. Pompa ciepła stanowi bowiem skuteczną alternatywę dla kotłów grzewczych z uwagi na bardzo dużą wydajność cieplną i możliwość zastosowania zarówno w przypadku ogrzewania mniejszych, jak i większych metraży. Jednocześnie, zaletą pompy ciepła jest fakt, że można zainstalować ją jako pojedyncze źródło ciepła dla domu, jak i w zestawie hybrydowym, w połączeniu z tradycyjnym źródłem ogrzewania.

Wydajność pomp ciepła

Obok oczywistych oszczędności i zalet generowanych przez pompy ciepła (o tym w dalszej części tekstu), pompa charakteryzuje się niezwykle wysokim współczynnikiem wydajności (COP). Wysokiej jakości urządzenia osiągają COP w przedziale 2-6, co oznacza, iż przetransportowanie 1 jednostki ciepła wymaga ograniczonego nakładu pracy. Dzięki temu pompa doskonale sprawdzi się jako zasilanie ogrzewania instalacji niskotemperaturowych (ogrzewanie podłogowe, ścienne, kaloryfery o dużej powierzchni).

Pompa ciepła, a oszczędności

Nowoczesne pompy ciepła instalowane w systemach grzewczych generują wielowymiarowe oszczędności na każdym etapie eksploatacji. Poniższa tabela obrazuje, ile kosztów związanych z samą instalacją grzewczą, jak i okołoinwestycyjnych, pozwala ograniczyć pompa ciepła w stosunku do konwencjonalnych źródeł cieplnych.

Niższe koszty budowy

Brak konieczności projektowania i wyposażania kotłowni – instalacja pompy ciepła nie wymaga zagospodarowania odrębnego pomieszczenia o dużych gabarytach, co pozwala znacznie obniżyć koszty inwestycyjne w nowym budownictwie.
Tańsza eklsploatacja Wydajne, efektywne źródło ciepła, jakim jest pompa, pozwala obniżyć koszty ogrzewania budynku nawet o kilkadziesiąt %. Pompa może pracować w temperaturze od 40 do -25°C.
Szybka instalacja Koszty związane z montażem i konfiguracją instalacji grzewczej są niższe niż w przypadku tradycyjnego źródła ciepła z uwagi na krótszy czas montażu – instalacja może zostać wykonana nawet w jeden dzień.
Niezawodność działania Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz wykorzystaniu najwyższej jakości urządzeń i komponentów nie musisz martwić się o trwałość i niezawodność instalacji grzewczej, która będzie spełniać swoje zadanie przez wiele długich lat.

Jaka jest cena pompy ciepła?

O tym, że instalacja grzewcza działająca w oparciu o pompę ciepła pozwala wygenerować znaczne oszczędności, już wspomnieliśmy. Większość osób zainteresowanych jej montażem, z pewnością będzie chciało poznać orientacyjne koszty takiej inwestycji. Sama pompa ciepła to koszt od kilkunastu tysięcy złotych, co może wydawać się kwotą dość zawrotną, szczególnie porównując ją z ceną kotła węglowego (zwykle do 10 000 zł). Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że montaż tego urządzenia nie wymaga inwestycji w budowę komina, kotłowni, nie generuje również wielu innych kosztów, bez których nie obejdzie się tradycyjna instalacja. Po przeanalizowaniu tych kilku informacji, na pewno każdy dojdzie do słusznego wniosku, że cena pompy ciepła jest wyjątkowo atrakcyjna, jak na to, jakie korzyści czerpią jej użytkownicy.

Dlaczego warto nam zaufać?

Decydując się na inwestowanie w alternatywne źródła ciepła, warto wybrać wykonawcę o określonej renomie. Zlecając nam projekt i wykonanie instalacji grzewczej z pompą ciepła, mogą być Państwo pewni:

  • usługi wykonanej z najwyższą starannością,
  • gwarancji udzielaną na wykonane prace,
  • indywidualnie wykonanego projektu instalacji grzewczej,
  • atrakcyjnej ceny i szybkich terminów realizacji,
  • fachowego doradztwa i pomocy w doborze optymalnych rozwiązań.

Działamy na polskim rynku od wielu lat, specjalizujemy się w dziedzinie projektowania i montażu ekologicznych, energooszczędnych systemów grzewczych oraz wentylacyjnych. Dzięki zainwestowaniu w pompę ciepła każdy może zadbać o najwyższy komfort swoich najbliższych, a także dobrą kondycję środowiska. Wszystkich mieszkańców Wrześni, Słupcy, Gniezna oraz okolicznych miejscowości zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, oraz do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zalety rekuperacji


Skuteczne odprowadzenie wilgoci z domu.


Wyższy komfort, lepsze samopoczucie, zdrowy sen.


Przefiltrowane powietrze wolne od pyłków, kurzu, owadów.


Możliwość rezygnacji z budowy wszystkich lub części kominów.


Pełna sterowalność procesu wentylacji.
Skontaktuj się z nami